Jak przygotować się do mostka?

Jak przygotować się do mostka?

with Brak komentarzy

Potrzebujesz energii zacznij robić mostki!

Urdhva Danurasana - oznacza łuk wygięty ku górze. Jest pozycją o średnim stopniu trudności. Należy do grupy asan wygięć w tył. Wszystkie asany z tej grupy mają jeden wspólny mianownik dodają nam energii. Żeby wykonać tę pozycję na poziomie fizycznym potrzebujesz otworzyć klatkę piersiową i barki, rozciągnąć przód ud i mięśnie  biodrowo - lędźwiowe,  rozciągnąć i wzmocnić nadgarstki. Natomiast na poziomie psychicznym wygięcia w tył to prawdziwy test siły charakteru. Mówi się, że tylko osoby otwarte, pewne siebie lubią te pozycje. Jeżeli masz opór przed wykonaniem mostka tym bardziej powinnaś nad nim pracować. Wzmacniając ciało wzmocnisz umysł, nabierzesz odwagi i pozbędziesz się lęków. Wygięcia w tył uczą zaufania do siebie.

Korzyści z wykonywania Urdhva Danurasana:

  • rozciąga klatkę piersiową i płuca,
  • wzmacnia i uelastycznia kręgosłup,
  • zwiększa siłę ramion, nadgarstków, nóg, brzucha i pośladków,
  • polecana u osób chorych na astmę i osteoporozę, pobudza tarczycę i przysadkę mózgową,
  • polecana dla palaczy - oczyszcza organizm z dymu papierosowego
  • zwiększa energię i przeciwdziała depresji.

Od czego zacząć?

Przygotowałam dla Ciebie krok po kroku jak powinnaś pracować nad ciałem, żeby w bezpieczny sposób wykonać mostek. Ta infografika pomoże Ci prawidłowo zbudować praktykę. Pamiętaj, że zawsze trzeba rozgrzać się zanim zrobisz mostek. Łatwo nabawić się kontuzji jeśli bez właściwego przygotowania będziesz robić wygięcia w tył. Jeżeli masz bóle pleców lub jesteś po przebytej kontuzji w obrębie kręgosłupa, zacznij od łatwiejszych wygięć. Obserwuj swoje ciało i nigdy nie ćwicz jeśli czujesz ból.

Krok po kroku do Urdhva Danurasana

Każdą praktykę jogi rozpocznij od Powitań Słońca jest to wspaniała rozgrzewka całego ciała oraz da Ci czas na skoncentrowanie się oraz właściwą pracę z oddechem.
Wykonaj 3 x Surya Namaskar A i 3 x Surya Namaskar B
Osobiście lubię dynamiczną jogę dlatego polecam Ci pomiędzy pozycjami wykonać Vinyasę, która rozluźni ciało, utrzyma odpowiednią temperaturę ciała.
Vinyasa oznacza połączenie trzech pozycji Chaturanga Dandasana, Urdhva Mukha Svanasana i Adho Mukha Svanasana.
W pozostałych pozycjach pozostań na pięć oddechów. Pamiętaj, żeby każdą asanę wykonać na prawą i lewą stronę.

Jeżeli chciałabyś wydrukować infografikę pobierz ją tutaj http://www.olgakuriata.pl/wp-content/uploads/2017/07/infografika-mostek.png